پتنت جدید سونی در حوزه پرداخت‌های درون برنامه‌ای باعث نگرانی طرفداران شده است

طبق آخرین اخبار کنسول های بازی، شرکت سونی پتنت جدیدی را برای پلی استیشن ثبت کرده که نگاه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. به‌طور خاص، این پتنت نشان می‌دهد که به فرض اگر بازیکن در بخشی از بازی گیر کرده باشد، می‌تواند با کنسول تعامل کند و منابعی به او ارائه شود که اکثر بازیکنان پیش از آن برای گذر از آن مرحله از آن استفاده کرده‌اند. همچنین گزینه‌ای نیز برای خرید آنلاین این منابع در اختیار بازیکن قرار داده می‌شود. در حالی که چشم‌های زیادی به قسمت مربوط به پرداخت درون برنامه‌ای این پتنت دوخته شده است، پتنت ثبت شده بیشتر در حال نمایش تکنولوژی اجرای این موضوع است. کنسول با بازیکن در ابتدا ارتباط برقرار می‌کند، اطلاعات مربوط به سایر بازیکنان را دریافت می‌کند و سپس گزینه‌هایی را به روشی پویا به بازیکن ارائه می‌دهد.

مقاله‌های مرتبط:

بااین حال، استفاده از این تکنولوژی برای خلق موقعیت‌هایی که بازیکنان را به پرداخت درون بازی هدایت کند، باعث نگرانی‌های زیادی شده است، چرا که همواره مخاطبان بازی‌های ویدویی ثابت کرده‌اند که موضوع این نوع پرداخت‌ها باعث نفرت و جدایی آن‌ها از یک بازی خاص می‌شود و این پرداخت‌ها از محبوبیت زیادی برخوردار نیستند. از طرفی نیز به خصوص در بازی‌‌های رایگان، این سبک از پرداخت به بخشی جدایی ناپذیر از بازی‌های این روزها تبدیل شده است و شرکت‌های مختلف سود زیادی را از طریق آن به‌دست می‌آورند و بنابراین استفاده‌ی پلی استیشن 5 از پرداخت درون برنامه‌ای چندان دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. 

نباید این نکته را نیز فراموش کرد که ثبت پتنت توسط شرکت‌های مختلف، لزوما به معنی استفاده‌ی آن‌ها به‌صورت حتمی در آینده نیست و بسیاری از ایده‌ها و پتنت‌ها روشنایی روز را به خود نمی‌بینند و در حد همان ایده باقی می‌مانند و شاید پتنت جدید ثبت شده توسط سونی نیز جزو همین دسته از ایده‌ها باشد. بااین حال این پتنت نشان می‌دهد که در هر صورت سونی در حال کار و ایده‌پردازی برای استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای است، اما باید منتظر ماند و دید که چگونه و به چه صورت این روش در بازی‌ها یا کنسول آینده سونی قرار خواهد گرفت. در نهایت بد نیست نگاهی داشته باشید به پتنت جدید ثبت شده در حوزه پرداخت درون برنامه‌ای.

 PS5 microtransactions patent

نظر شما راجع به پتنت جدید سونی چیست؟ آیا استفاده احتمالی PS5 از پرداخت‌های درون برنامه‌ای باب میل شما است؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.