بهترین فیلم‌ها و عملکردهای سال ۲۰۱۹ از نگاه بیش از ۳۰۰ منتقد از سراسر جهان

مقاله‌های مرتبط

در سال ۲۰۱۹ شاهد اکران و نمایش فیلم‌های بسیاری بودیم و حال به آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ نزدیک می‌شویم و می‌توان گفت تقریبا تمامی فیلم‌های مهم سال اکنون اکران شده‌اند یا حداقل برای منتقدان به نمایش در آمده‌اند. حال با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلادی بیش از ۳۰۰ منتقد در یک نظرسنجی شرکت کرده و بهترین فیلم‌ها، کارگردان‌ها، فیلمنامه‌ها، بازیگران و غیره برتر سال ۲۰۱۹ از نگاه خود را انتخاب کردند که در آن شاهد انتخاب‌های قابل پیش بینی تا انتخاب‌های جالبی هستیم. فیلم Parasite به کارگردانی بونگ جون-هو، توسط ۳۰۴ منتقد از سراسر جهان به‌عنوان فیلم برتر سال ۲۰۱۹ انتخاب شده و همچنین این فیلم موفق‌ترین فیلم این نظرسنجی نیز بوده است. علاوه‌بر انتخاب به‌عنوان بهترین فیلم سال، فیلم انگل در صدر بهترین کارگردانی، فیلمنامه و بهترین فیلم خارجی نیز قرار دارد. آدام درایور برای فیلم Marriage Story و لوپیتا نیونگو برای فیلم Us به‌ترتیب به‌عنوان بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و بازیگر نقش اصلی زن انتخاب شدند که از دیگر برندگان مهم این نظرسنجی هستند. جو پشی برای فیلم The Irishman و لورا درن برای فیلم داستان ازدواج نیز در صدر فهرست بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن قرار گرفته‌اند.

Marriage story

فیلم Parasite پس از فیلم Moonlight دومین فیلم موفق بهترین‌های سال IndieWire از نگاه منتقدان سراسر جهان بوده است

بااین حال، انتخاب فیلم Parasite و حضور پر رنگ در فهرست بهترین‌ها می‌تواند اتفاق مهمی برای این فیلم کره‌ای باشد که پیش از این جایزه نخل طلای هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم کن را دریافت کرده بود و حال در بسیاری از جوایز توانسته حضور پر رنگی داشته باشد و حتی بیش از هر فیلم دیگری در سال ۲۰۱۹ توانسته جایزه دریافت کند. همچنین انگل اخیرا نامزد دریافت سه جایزه گلدن گلوب در بخش‌هایی چون بهترین فیلم خارجی، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه نیز شده و شانس بسیار زیادی برای موفقیت در مراسم اسکار نیز دارد که با اینکه هنوز نامزدهای اسکار سال آینده اعلام نشده، اما از اکنون می‌توان انتظار داشت که در بسیاری از بخش‌ها از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اورجینال و بهترین فیلم خارجی، شاهد نامزد شدن آن باشیم و حتی شانس اول دریافت جایزه اسکار برای هر بخش نیز باشد. در واقع فیلم Parasite توانسته رقیبان سر سختی مثل فیلم Marriage Story و فیلم The Irishman را شکست دهد که رقیبان اصلی انگل در فصل جوایز هستند و پیروزی در این رقابت نیز می‌تواند برای انگل مهم باشد.

این در حالی است که فیلم Parasite با فروش ۲۰.۳ میلیون دلار، پر فروش‌ترین فیلم خارجی سال ۲۰۱۹ در آمریکای شمالی نیز بوده و پیش از این توسط جوایز منتقدان نیویورک و شیکاگو نیز به‌عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شده بود. از دیگر برندگان این نظرسنجی می‌توان به راجر دیکینز برای فیلمبرداری فیلم 1917، فیلم Atlantics به‌عنوان بهترین فیلم اول یک کارگردان و مستند Apollo 11 به‌عنوان بهترین مستند اشاره کرد. فیلم Moonlight با برنده شدن در ۶ بخش، هنوز رکوردار است، اما فیلم انگل نیز در رتبه دومین موفق‌ترین فیلم نظرسنجی از منتقدان توسط IndieWire قرار گرفته است. فیلم The Death of Mr. Lazarescu، فیلم There Will Be Blood، فیلم Flight of the Red Balloon، فیلم Summer Hours، فیلم The Social Network، فیلم The Tree of Life، فیلم Holy Motors، فیلم 12Years a Slave، فیلم Boyhood، فیلم Mad Max: Fury Road، فیلم Get Out و فیلم Roma از دیگر برندگان ایندی‌وایر طی این سال‌ها بوده‌اند که بیشتر این فیلم‌ها نامزد دریافت جایزه اسکار شده و حتی برخی از این فیلم‌ها اسکار بهترین فیلم سال را برده‌اند. در ادامه می‌توانید فهرست کامل بهترین آثار سال ۲۰۱۹ از نگاه ۳۰۴ منتقد را که در نظرسنجی IndieWire شرکت کرده بودند مشاهده کنید:

Parasite

بهترین فیلم:

 1. فیلم Parasite
 2. فیلم The Irishman
 3. فیلم Marriage Story
 4. فیلم Once Upon A Time in Hollywood
 5. فیلم Portrait of a Lady on Fire
 6. فیلم Pain and Glory
 7. فیلم Uncut Gems
 8. فیلم The Souvenir
 9. فیلم Joker
 10. فیلم Little Women
 11. فیلم The Farewell
 12. فیلم Knives Out
 13. فیلم Transit
 14. فیلم The Lighthouse
 15. فیلم Us
 16. فیلم A Hidden Life
 17. فیلم Ad Astra
 18. فیلم Long Day’s Journey Into Night
 19. فیلم Atlantics
 20. فیلم High Life
 21. فیلم 1917
 22. فیلم The Last Black Man in San Francisco
 23. فیلم JoJo Rabbit
 24. فیلم An Elephant Sitting Still
 25. فیلم Midsommar

Parasite

بهترین کارگردان:

 1. بونگ جون-هو برای فیلم انگل
 2. مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
 3. کوئنتین تارانتینو برای Once Upon a Time in Hollywood
 4. سلین سیاما برای فیلم Portrait of a lady on Fire
 5. جاشوا سفدی بن سفدی برای فیلم Uncut Gems
 6. نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story
 7. پدرو آلمودوار برای فیلم Pain and Glory
 8. گرتا گرویگ برای فیلم زنان کوچک
 9. جانانا هاگ برای فیلم The Souvenir
 10. تاد فیلیپس برای فیلم Joker
 11. سم مندس برای فیلم 1917
 12. رابرت اگرز برای فیلم The Lighthouse
 13. کریستین پتزولد برای فیلم Transit
 14. ماتی دیوپ برای فیلم آتلانتیک
 15. ترنس مالیک برای فیلم A Hidden Life
 16. جردن پیل فیلم Us
 17. لولو وانگ برای فیلم The Farewell
 18. بی گان برای فیلم Long Day’s Journey Into Night
 19. ماریل هلر برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
 20. کلر دنی برای فیلم High Life
 21. رایان جانسون برای فیلم Knives Out
 22. آری استر برای فیلم Midsommar
 23. تری ادوارد شولتز برای فیلم Waves
 24. تایکا وایتیتی برای فیلم Jojo Rabbit
 25. نداو لاپید برای فیلم Synonyms

Parasite

بهترین فیلمنامه: